Usuwanie tatuażu laserem to proces skomplikowany wieloetapowy. Długość usuwania tatuaży bądź makijażu permanentnego zależy od wielkości rysunku, głębokości i gęstości wprowadzonego barwnika jak również jego koloru.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu jest mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta, a przede wszystkim nie pozostawia długotrwałych blizn.

Zabieg ten polega na rozerwaniu torebki kolagenowej która otacza barwnik, następie przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej i jest usuwany z organizmu przez układ limfatyczny.

Światło lasera nie uszkadza powierzchni skóry, a jego energia skoncentrowana jest na barwniku znajdującym się pod skórą . Do laserowego usuwania tatuaży stosujemy laser typu Q-switched Nd:Yag, który emituje nanosekundowe impulsy światła o dużej mocy. Nasz laser  ma możliwość usuwania tatuaży w różnych kolorach, ponieważ emitują światło o różnej długości i  emituje światło o dwóch długościach: 1064 nm, służące do usuwania tatuaży ciemnych (czarnych, granatowych, szarych) oraz 532 nm, usuwające barwnik czerwony.  Warto pamiętać, że laser posiada ograniczenia w usuwaniu niektórych barwników, np. żółtego, fioletowego, białego, różowego i pomarańczowego.

Trzeba mieć świadomość , że usunięcie tatuażu w trakcie jednej wizyty jest zazwyczaj niemożliwe: do całkowitego rozbicia barwnika niezbędne jest zazwyczaj przeprowadzenie kilku sesji, a ich ilość uzależniona jest od różnych czynników, takich jak kolor skóry, typ barwnika i głębokość jego wprowadzenia, ilość kolorów w obrębie tatuażu i indywidualna reakcja na światło lasera. Pomiędzy każdy z zabiegów konieczne jest utrzymanie kilkutygodniowych odstępów.